TAYSAD 40.Yıl Kitabı

TAYSAD 40.Yıl Kitabı

TAYSAD’ın 40 Yılı / Daha İyisi İçin Yarışmak

Aralık 2018

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Türk tedarik sanayisinin yarım asra yaklaşan tarihi, TAYSAD’ın 40 Yılı – Daha İyisi İçin Yarışmak isimli kitapla ölümsüzleştirildi. TAYSAD’ın 1978 yılından bugüne kadar olan hikayesiyle ülkemiz otomotiv endüstrisinin kilometre taşlarına ışık tutan eser, Türk otomotiv sanayisinin karşılaştırdığı zorlukları, girişilen mücadeleleri, elde edilen kazanımlar ve başarı öykülerini tarihi anekdotlar ışığında etkili bir anlatımla ortaya koyuyor.

 

Bu önemli eser ve belgesel çalışmasının altında imzası bulunan yazar Ahmet Çağan, yaptığı açıklamada, “TAYSAD, tutku ve cesaretle çıktığı yolda ilkleri başardı ve zamanla kartopundan çığa dönüşürken ‘daha iyi için yarışmaktan’ hiçbir zaman vazgeçmedi. Ben de bu eserlerde, TAYSAD’ın bu çabasını büyük bir kıvançla yansıtmaya çalıştım. TAYSAD’ın kilometre taşlarını sadece çalışmak, üretmek, pazar ağını artırmak şekillendirmemiştir. TAYSAD’ın hikayesinin satır aralarında yaptığı işe inanmanın, heyecanını hiç yitirmemenin, samimiyetten vazgeçmemenin, sevgi ve saygının temellendiğini de görebilirsiniz. Bu çalışmayı oluştururken yaptığım araştırmalarda, Türk otomotiv tedarik sanayisinde faaliyet gösterenlerin girişimlerini destekleyen ve ülke ekonomisine önemli girdiler sağlayan bir kurumun, kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği her aşamadaki çetin mücadeleyi hissettim,” ifadelerini kullandı.

 

TAYSAD, kurulduğu günden bu yana sürekli gelişti; rakamların ötesinde büyüdü ve otomotiv sektörünün en yetkin, güçlü ve örnek alınan sivil toplum kuruluşu oldu. İşte bu kitapta, o günlerden günümüze nasıl gelindiği, hangi olağanüstü çalışmalara imza atıldığı ve 40 yıllık başarının öyküsü okunabilecek.

Kitap Görseli İndir

Kitap Görselleri

TAYSAD 40. Yıl Kitabı Tanıtım Toplantısı Görselleri

Diğer Kitaplar

Bir Tomofildir Muradımız

Ahmet Çağan

Suistimalin İçyüzü

Ahmet Çağan

Yok Olacakken Var Olmak

Ahmet Çağan

Şelale Altında Durmak

Ahmet Çağan

Otokoç Otomotiv 90.Yıl Kitabı

Ahmet Çağan