Şelale Altında Durmak Kitabı

Şelale Altında Durmak Kitabı

Şelale Altında Durmak

Haziran 2006

HAYAT AKARKEN “GERÇEK SİZ”E ULAŞIN

Ahmet Çağan’ın kaleme aldığı Şelale Altında Durmak Alfa Yayınları’ndan çıktı. Şelale Altında Durmak, yaşam sanatında ayakları yere sağlam basan bir kişiliğin oturmasında ya da oturmuş kişiliklerin zaaflarının bulunup çıkarılması ve kolayca onarılması anlamında yardımcı bir kaynak.

Şelale Altında Durmak Bir Kişisel Gelişim Kitabı

“Gerçek” dost, acı da olsa doğruları söyler. Şelale Altında Durmak, açık sözlülüğü ile tatsız gerçekleri bile tatlı, esprili bir dille hatırlatarak uyarıcı tavrı ile güvenilir bir gerçek dost profili çiziyor.

İçinizdeki potansiyel dahiyi, yetenekli sanatçıyı, parmakla gösterilecek nitelikteki saygınlığı, kısacası patlamaya hazır volkanı ateşleyecek bir kıvılcım, uyuyan devi uyandıracak bir fısıltı tadındaki kitap sizi aslında olmanız gereken “siz” ile tanıştırıyor.

Şelale Altında Durmak’ı benzerlerinden ayıran özelliği ise Ahmet Çağan’ın üslubunda kendiliğinden gelişen ve okuyucu kitlesini sınırlandırmayan anlatım… Daha önce hiç bu konularla spesifik anlamda ilgilenmemiş birinde farkındalık yaratıp, günlük yaşamın akışına ve bu akış içerisinde kendisine bakış açısını değiştirebilme, yanı sıra içerikteki kavramlara zaten hakim olan biri için de derli toplu ve belki daha önce yanyana getirmediği detayların sorgulanması anlamında geniş kapsamlı bir bilgi paketi sunuyor kitap.

Her şeyden önce bir keşif macerası Şelale Altında Durmak. İç dünyanızı, sınırlarınızı, zekanızı, yaratıcılığınızı, toplumdaki yerinizi, kısaca “size” ait her şeyi su yüzüne, bilinç yüzüne çıkarıyor.

“Girişimcilik, uzmanlık, misyon, vizyon, kalite, iletişim, strateji” gibi iş dünyasına ait oldukları düşünülen kavramların birey bazında irdelenip uygulanmasını sağlıyor.

Kanaat önderlerinin tavsiye ve başarı öyküleri, epigraflar, fabllar, özlü sözler, karikatürler ve biyografilerle renklendirilen kitap, kolay anlaşılır alt metinleriyle bildiğimiz ama çoğu zaman uygulamadığımız, baktığımız ama görmediğimiz yaşam ayrıntılarını hatırlatıyor.

Şelale Altında Durmak, toplumun “önemli” bir parçası olarak yaşam duruşunuzun altını çiziyor. İçerikteki her konu herkesi ilgilendiriyor. Tabii ıssız bir adada tek başınıza yaşamıyorsanız…

 

 

İnsanın kendini tanıyabilmesi, derinliklerinde yatan yeteneklerini, geliştirilebilir özelliklerini keşfedebilmesi için bir kılavuz. Ön bilgi gerektirmeden rahatça okunabilecek, akıcı anlatımıyla bir çırpıda anlaşılacak bir kitap. Yürekten tavsiye ediyorum.

Turgut Özakman, Yazar

Bu gibi kitapları okurken bir elde kalem bulundurmak gerekir. Hayatın içinde size yararlı olacak satırların altını çizmek için bu kitabı okurken de bir kaleme gereksiniminiz olacak ve Şelale Altında Durmak başucu kitabı olarak işinize yarayacak.

Müjdat Gezen, Sanatçı

“Bir ben vardır bende benden içeri” diyen düşün adamının arayışı gibi, sizi, kendi içinizi, kişisel gelişiminizi keşfe çıkaracak bu kitap ile zeka, yaratıcılık ve kendinize ait olana yeni bir adım atacak, belki de kendinize inanamayacaksınız.

Metin Uca, Televizyon Programcısı

İnsanın kendisini ve başkalarını tanıması ve yönlendirmesi için son derece yararlı bir başucu kitabıdır. Değerli akrabamı kutluyorum.

Prof. Dr. Nami Çağan, (Eski Çalışma, Maliye ve Orman Bakanı)

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

Hep hayata dair bir şeylerin “farkında” olabilmeyi… Hep iki adım önde yaşayabilmeyi isterdim.  Ancak şunun da “farkındayım” ki bunun için deneyim sahibi olmak ve bir şeyleri görmek gerekiyordu. Kitaptaki başarı öykülerini, çeşitli deneyimleri ve özlü sözleri okuduğumda, bu kitap sayesinde de bir şeylerin “farkına” varılabileceğini anladım.

Özellikle genç insanların sürekli açıp okuyabilecekleri bir başucu kitabı olarak görüyorum.

Kaleminize sağlık Ahmet ÇAĞAN…

Tuğçe Güder, Best Model of  The World 2005

İnanıyorum ki, pek çok okuyucu kendinden ve çevresinden çok farklı örnekler bulacak; insana, hayata, ilişkilere dair pek çok konuda yeniden düşünecek. Güncel, güncel olduğu kadar da evrensel olduğunu düşündüğüm konuların altını çizerek, günlük hayatın temposuna feda ettiğimiz ince noktaları tekrar hatırlattığı; bunları bir kez daha analiz etmeye sevk ettiği için başarısız olma şansı olmayan bir kitap. Kutlarım.

Galip Yorgancıoğlu, CEO Mey İçki San. A.Ş.

İş piyasasında daha iyi olabilmek için bir kendinizi keşif macerası içine girmek isterseniz; teknik bilgileri, pratik çözümleri, yerli ve yabancı başarılı kişilerin paylaşımları ile kendinizi geliştirebileceğiniz alanları bulmanıza ve uygulamanıza yardımcı olacak bir kitap olarak herkese öneririm.

Levent Erkan, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı

Kitap Görseli İndir

Diğer Kitaplar

Otokoç Otomotiv 90.Yıl Kitabı

Ahmet Çağan

Taysad 40.Yıl Kitabı

Ahmet Çağan

Bir Tomofildir Muradımız

Ahmet Çağan

Suistimalin İçyüzü

Ahmet Çağan

Yok Olacakken Var Olmak

Ahmet Çağan